Сортувати новини за: датою новини | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою

«Справа «Рифи» (2017)

Автор: Мирон Шкробут від 19-03-2019, 19:53, переглянуло: 180

«Справа «Рифи» (2017) Фільм «Справа «Рифи» охоплює період з 1939 по 1963 роки та розкриває невідомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого.

Фільм було створено у 2017 році. Його прем’єрний показ відбувся в лютому 2017 року в родинному селі патріарха Йосифа Сліпого Заздрість на Тернопільщині з нагоди 125-річчя від дня його народження.
Назву стрічці дала агентурна справа «Рифи», яка зберігається в архіві СБУ України. У 33 томах справи докладно задокументовано, як радянська влада розробляла та втілювала в життя план знищення Української Греко-Католицької Церкви та її Глави Йосифа Сліпого. Ці документи, які радянська репресивна система дбайливо збирала та зберігала, стали основою фільму.
Особливу увагу у фільмі приділено історичним подіям та визначним особистостям того періоду, їх впливу на долю патріарха Йосифа Сліпого. Героями фільму стали папа Іван ХХІІІ, президент США Джон Кеннеді, генеральні секретарі ЦК КПРС Йосип Сталін та Микита Хрущов.
До стрічки увійшли свідчення учасників та очевидців подій, коментарі істориків з України, Італії, США, унікальні кадри кінохроніки, які знімальна група розшукала в українських та іноземних кіноархівах.

Режисер Олена Мошинська, продюсер Павло Казанцев, виробництво «Sсreen Media Ukraine» та «Живе production».
Після цього прем’єри відбулися в різних містах Центральної, Західної, Південної і Східної України, а також у таких країнах світу: Італії, Канаді, США, Аргентині. Фільм отримав багато схвальних відгуків глядачів.

Категорія: Документальні фільми про святих, Документальні фільми

 

Секрет Терези - святої Терези з Лізіє

Автор: Мирон Шкробут від 2-10-2017, 20:10, переглянуло: 1063

Секрет Терези - святої Терези з Лізіє120 років тому, 30 вересня 1897 року, в Лізьє (Франція) в затворі монастиря Босих Кармеліток померла молода черниця Тереза ​​від Дитятка Ісуса і Святого Обличчя, одна з найбільш шанованих святих XX століття і покровителька католицьких місій і місіонерів. Про її життя ми можемо дізнатися з автобіографії "Історія однієї душі". 1 жовтня 1997, 20 років тому, Папа Іван Павло II проголосив Cв. Терезу з Лізьє Учителем Церкви.
Студія "Кана" представляє документальний фільм "Секрет Терези", який розповість про Терезу словами тих людей, які здобули через її заступництво свій шлях, своє покликання і зміцнили віру в Христа, якому Тереза ​​присвятила себе повністю.
Фільм зроблений компанією Palio News srl, озвучено студією "Кана".

Категорія: TV "Домашня Церква" » Документальні фільми про святих

 

«Апостол єдності і віри»: фільм про св. Йосафата

Автор: Мирон Шкробут від 24-11-2016, 17:15, переглянуло: 1758

«Апостол єдності і віри»: фільм про св. ЙосафатаДокументальний фільм про ревного душпастиря, мученика за єдність з Апостольським престолом, св. Йосафата Кунцевича (1580 - 1623).

Понад 350 років Архиєпископа Полоцького особливо почитають вірні УГКЦ, а від 1963 р., з ініціативи Патріарха Йосипа (Сліпого), мощі святого знаходяться в соборі св. Петра в Римі.
Життя св. Йосафата Кунцевича, храми, ікони, чернечі згромадження під його святим іменем висвітлюються у фільмі «Апостол єдності і віри».
Фільм студії «Собор» 1996 р. Автор сценарію - Оксана Гайова. Нову редакцію та відновлення фільму здійснено у 2004-2005 роках Місією «Постуляційний центр беатифікації й канонізації святих УГКЦ» за підтримки Владики Михайла (Гринчишина).
Стрічка входить до серії документальних фільмів «Подвижники віри Христової», присвячених історії УГКЦ у ХХ столітті.

Категорія: TV "Домашня Церква" » Документальні фільми про святих

 

Святий Домінік - проповідник істини

Автор: Мирон Шкробут від 19-10-2016, 15:13, переглянуло: 1061

Святий Домінік - проповідник істиниКороткометражний фільм “розповідає” про святого Домініка Гузмана, з нагоди 800-річчя Ордену Проповідників, який він заснував.

Категорія: Життя святих, Документальні фільми про святих

 

Свята Катерина Сієнська - та, яка несла мир

Автор: Мирон Шкробут від 5-10-2016, 08:53, переглянуло: 1218

Свята Катерина Сієнська - та, яка несла мирдокументальний фільм про святу Катерину Сієнську - діву і Вчителя Церкви, покровительку Європи. .
Катерина Бенінкаса народилася у 1347 році. Вона була двадцять четвертою дитиною фарбувальника вовни з Сієни. Маючи 16 років, прийняла терціарську рясу св. Домініка. Жила глибоким, повним зречень, внутрішнім життям, але, разом з тим, мала сильний вплив на громадське життя тих часів. За її клопотанням Папа Григорій ХІ повернувся з Авіньйону до Рима. Свята Катерина вела широке листування, диктувала духовні роздуми. Померла у Римі 29 квітня 1380 року. Папа Павло VI оголосив її Вчителем Церкви.

Категорія: TV "Домашня Церква" » Документальні фільми про святих

 

Андрей Шептицький - єпископ Станіславівський

Автор: Мирон Шкробут від 28-10-2015, 21:01, переглянуло: 883

 Андрей Шептицький - єпископ СтаніславівськийУ програмі "Знаки часу" ми познайомимо вас з діяльністю митрополита Андрея як Станіславівського єпископа. І хоча час перебування його на єпископській катедрі був коротким - 1 рік і 4 місяці, проте був насиченим і плідним. Ми пройдемося вулицями Івано-Франківська, місцями, які пов'язані з діяльністю митрополита, а також довідаємось про його цінний подарунок для нашого міста - особисту бібліотеку. В духовній розмові поспілкуємось з єпископом Лондонським Глібом Лончиною про роль і служіння єпископа.

Категорія: TV "Домашня Церква" » Документальні фільми про святих

 

Зближаються часи

Автор: Мирон Шкробут від 17-10-2015, 20:41, переглянуло: 865

Зближаються часиДокументальна стрічка на основі послання Митрополита Андрея Шептицького "Зближаються часи" 1907 р.
Основною тематикою фільму є бачення Кир Андрея щодо справи відновлення єдності Церков, зокрема через відродження східного монашества в УГКЦ.

Над словами Митрополита роздумують владика Василій (Медвіт), УГКЦ та архиєпископ Петро (Петрусь), УАПЦ, о. д-р Іван Дацько, о. Теодозій Янків, ЧСВВ та ієромонах Григорій Планчак.

Фільм з архіву Прес-бюро УГКЦ 1994 р. Автор сценарію - Оксана Гайова. Стрічка входить до серії документальних фільмів "Подвижники Віри Христової", присвячених історії УГКЦ у ХХ столітті.

Категорія: Документальні фільми про святих, Документальні фільми

 

Український Миколай чудотворець. Віхи життя блаженного

Автор: vuspetro від 30-06-2015, 15:40, переглянуло: 1496

Український Миколай чудотворець. Віхи життя блаженного
27 червня 2001 р.Б. святий папа Іван Павло ІІ проголосив блаженними новомучеників Української Греко-Католицької Церкви. Очолив список блаженний Миколай Чарнецький, якого ще називають українським Миколаєм чудотворцем. Про нього ця коротенька розповідь.
ТВ Алилуя, 2015

Категорія: TV "Домашня Церква" » Документальні фільми про святих

 

До 150-ліття від дня народження Андрея Шептицького

Автор: vuspetro від 19-04-2015, 21:54, переглянуло: 1106

До 150-ліття від дня народження Андрея Шептицького
До 150-ліття від дня народження Андрея Шептицького Franko TV створило 4,5-хвилинний сюжет з цікавими фотографіями, фактами та промовою Митрополита.

Категорія: TV "Домашня Церква" » Документальні фільми про святих

 

Богові і людям

Автор: vuspetro від 14-04-2015, 16:32, переглянуло: 1005

Богові і людям
Фільм розповідає про дуже цікаву, визначну, духовно багату особистість Львівського митрополита Андрея Шептицького.

Категорія: TV "Домашня Церква" » Документальні фільми про святих

 
Назад Вперед