Домашня Церква » Наука Церкви » Спадщина святих » «Шлях» - Св. Хосемарія Ескріва де Балагер

 

«Шлях» - Св. Хосемарія Ескріва де Балагер

Автор: Мирон Шкробут від 25-06-2015, 18:58, переглянули: 5707


Церква

517. «І в єдину, святу, соборну і апостольську Церкву!..»
Мені зрозуміла та зупинка, яку ти робиш, смакуючи молитву: в Церкву єдину, святу, соборну і апостольську...
518. Яка це радість – мати змогу правдиво та з глибини душі промовляти: «Люблю мою матір, святу Церкву!»
519. Цей поклик «Поклонюсь!» – це визнання вільної волі вірно служити, навіть ціною майна, честі й життя, Божій Церкві.
520. Дуже радий я, що ти добрий син Святої, Апостольської, |Соборної Церкви та що прагнеш відбути паломництво до місць, скроплених та освячених кров'ю апостолів.
521. Скільки доброти проявив Христос, заповідаючи Своїй Церкві Тайни! Це цілющий засіб при кожній потребі. Почитай їх і будь вдячний Господу та Його Церкві.
522. Почитай та шануй церковну Святу Літургію та інші обряди. Дбайливо зберігай та виконуй їх. Чи тобі не ясно, що сприймати подумки навіть найбільш піднесені та шляхетні справи – це потреба нашої людської недосконалості?
523. Церква, молитовне зібрання співає, бо самої мови для молитви не вистачає. Як християнин, до того християнин вибраний, ти повинен вивчити літургійний спів.
524. «Хочеться вибухнути співом!» – мовив один чоловік сповнений любові, споглядаючи на дива, вчинені Господом за посередництвом його служіння.
Тож повторюю тобі пораду: співай! Хай твоє вдячне захоплення Богом виллється милозвучністю.
525. Бути «соборником», католиком, означає любити Батьківщину, не поступаючись тією любов'ю нікому. Одночасно це означає розділяти шляхетні прагнення всіх інших народів. Багато чим прославилася Франція, тим пишаюся також і я! Таким же способом багато справ, що ними гордяться німці та італійці, англійці та американці, азіати й африканці становлять предмет моєї гордості.
Католик, соборник – це велике серце, дух відвертості.
526. Якщо в тобі нема почуття глибокої поваги до священичого та чернечого звання, то це неправда, ніби ти любиш Божу Церкву.
527. Виливаючи дорогоцінне миро на голову Учителя, та жінка, яку зустрічаємо в домі Симона прокаженого в Віфанії, нагадує нам обов'язок бути щедрими у служінні Богу. Недостатніми мені видаються всі розкоші, велич і краса.
В заперечення тим, хто виступає проти багатства сосудів, риз та іконостасів, чути схвалення Ісуса: «Вона ж добрий вчинок зробила для Мене!».Категорія: Спадщина святих, Бібліотека

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Додавання коментаря

Им'я:*
E-Mail:
Коментар: