Папа Бенедикт XVI зрікся з уряду

Про своє рішення піти у відставку Папа повідомив сьогодні, 11 лютого, на консисторії колегії кардиналів латинською мовою. За його словами, йому «бракує сил». Бенедикт XVI сказав, що йому важко носити цей статус та приймати рішення.

«Після довгих і ретельних роздумів я зрозумів, що мені доведеться припинити свій понтифікат, тому що я не в силах його продовжувати».

Папа каже, що вже давно обдумував це рішення та вважає, що воно буде «корисним для Церкви. Святіший Отець також зазначив, що виконуватиме свої обов`язки до 28-го лютого.

Декан Колегії кардиналів Анджело Содано назвав рішення Папи «громом серед ясного неба».

Італійське видання giornalettismo наводить коментар речника Ватикану Федеріко Ломбарді, який сказав що Папа дуже сильно усіх здивував. Він скликав консисторію для розгляду справи трьох блаженних, на яку покликав усіх кардиналів, що були у Римі. Про свою відставку Папа оголосив латинською мовою з зазначенням причин, про які вже йшлося у статті. «Папа каже, що неодноразово робив іспит сумління перед Богом, і це рішення було прийняте під час молитви», – говорить монсеньйор Ломбарді. Папа прийшов до впевненості, що його сил недостатньо щоб продовжувати служіння.

Папа Римський залишить престол за два місяці до свого 86-річчя. Його понтифікат тривав майже 8 років. Бенедикт XVI був 265-тим Папою Римським.

Як сказав у коментарі CREDO доктор канонічного права о. Олександр Язловецький, Кодекс канонічного права дозволяє Папі піти у відставку. У другому параграфі 332 канону йдеться про те, що якщо Папа хоче зректися уряду, його зречення має відбутися без примусу та бути оприлюдненим, крім того, таке рішення Папи не вимагає нічийого прийняття.

У Ватикані вже кілька разів говорилося про можливу відставку Папи. Як поділився з CREDO священик, що живе у Римі, він про зречення Папи дізнався ще вчора: «Під час вечері з іншими священиками ми говорили про те, що Папа завтра скликає консисторію і, можливо, оголосить відставку. Але мало хто на це звернув увагу, бо вже двічі цього чекали. І лише третього разу чутки виправдалися».

Що цікаво, першим Понтифіком, який зрікся з уряду, став Папа Климент. Коли під час гонінь на Церкву його відправили у заслання до Криму, Папа не хотів, щоб Апостольский престол був вакантним. Тоді він також вказав на свого наступника. Нагадаємо, Климент І загинув мученицькою смертю у Херсонесі у 102 році. Його вшановують католики – як четвертого Папу Римського і православні – як Климента Римського, його голова зберігається у Києво-Печерській Лаврі.

Останнім Папою, що зрікся уряду, був Григорій XII, він пішов у відставку у 1415 році.

джерело “CREDO”