Домашня Церква » Християнські психологи » Блог Лідії Кондратик » Навіщо нам потрібні консультації психолога. Знову.

 

Навіщо нам потрібні консультації психолога. Знову.

Автор: Лідія від 2-08-2018, 17:01, переглянули: 88

Підсумовуючи попередню статтю про те, що дають клієнту психологічні консультації:

1. Прийняття. Безоціночне.
2. Розуміння та підтримку.
3. Інформацію. Знання.
4. Погляд на ситуацію ззовні, зі сторони.
5. Тренування здорових моделей поведінки, а також технік для певних цілей (заспокоєння, переключення уваги, зосередження тощо)
6. І конретно те, що потрібне конкретному клієнту.

Якщо вперше до психолога клієнт, як правило, звертається з відчаю (як останній шанс), то з часом і позитивним досвідом роботи з психологом клієнту вже не потрібно доходити до дна, щоб вирішувати щось змінити. Як правило, людям подобається вчитись творити своє життя і власні стосунки в ньому.

Тому вдруге (втретє, вп'яте...) приходять не розчаровані і зломлені вкрай самотні воїни, а творці, які взяли відповідальність за себе і своє життя на себе. І які вже знають, що не варто самому придумувати велосипед. А можна використати свій час (а це єдиний обмежений ресурс в нашому світі) для катання на ньому в своє задоволення. Тому звертаються знову за знаннями і підтримкою, за поглядом зі сторони і новими техніками зростання. Моя особлива повага тим клієнтам, які приходять до мене знову, але вже з іншого, вищого (точніше глибшого) рівня розвитку особистості!

Психологія, вона - як і будь яка інша сфера нашого життя. Можна пробувати самому вчити іноземну мову (слава Богу, ресурсів в наш час - величезна кількість). А можна знайти хорошого репетитора чи школу. І вчитись якісніше, цікавіше, організованіше і по порядку (спочатку - цифри, потім - числа; а дещо можна відкласти на потім, бо то нечасто використовується).

Звичайно, таке навчання - набагато дорожче. Але ж і ефективність більша. Немає безпрограшних варіантів. Завжди є ціна, яку людина готова заплатити, щоб отримати те, що хоче. Або будувати своє життя методом спроб і помилок, втрачаючи час, але економлячи гроші. Або звернутись за фаховою допомогою, не втрачаючи часу... і близьких людей... Бо гроші - то відновлювальний ресурс. А життя - ні.

Пишучи цей пост, я зовсім не закликаю всіх бігти до психологів. І не маю на увазі, що інакше не може бути. Можливо, то моя професійна деформація, але я насправді рідко бачу щасливих людей та міцні здорові сім'ї. І я знаю, що більшість розлучень можна було б уникнути, якщо б люди мали інформацію та підтримку. Багато дорослих людей зараз не відчували б самотності чи комплексу неповноцінності, якщо б їх батьки вчасно звернулись по психологічну допомогу.

Адже всі ми можемо взяти ножиці і підрізати собі волосся, чи не так? Але ж більшість людей звертаються до професійних перукарів. Щоб підрізати волосся? Ні, щоб виглядати гарно!

А чи не вартує внутрішня краса, яка залежить від внутрішньої гармонії, такого ж ставлення? Більшість людей, які повторно звертаються до психологів, вже не потребують "витягнення з болота", але шукають шлях особистого розвитку. І знають, що лише коли учень готовий, приходить вчитель...Категорія: Блог Лідії Кондратик, Поради психолога

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Додавання коментаря

Им'я:*
E-Mail:
Коментар: