Сортувати новини за: датою новини | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою

Миколайчук Мар'яна Ігорівна

Автор: Maryana Mykolaychuk від 15-03-2016, 14:28, переглянуло: 1622

Миколайчук Мар'яна Ігорівна
Миколайчук Мар'яна ІгорівнаКандидат психологічних наук,
доцент кафедри психології і психотерапії Українського католицького університету,
психолог-психотерапевт порадні Храму Різдва Пресвятої Богородиці (м. Львів).
Сертифікований психотерапевт за напрямками «Системна психотерапія», «Когнітивно-поведінкова терапія», «Схема-терапія».
Автор понад 50 наукових праць.

Категорія: Блог Маряни Миколайчук, консультація психолога

 

Яблуко від яблуні….. Стосунки у подружжі

Автор: Maryana Mykolaychuk від 8-11-2016, 17:00, переглянуло: 1232

Яблуко від яблуні….. Стосунки у подружжіПодружні стосунки – це неперервний процес пізнання один одного. Проте в процесі такого пізнання ми схильні чинити багато помилок. Найтиповіші серед них – помилки типологізації, навішування ярликів. Це коли ми робимо узагальнення на основі одиничних випадків, чи приписуємо якості, порівнюючи з іншими. Тоді у подружніх конфліктах часто можна почути: “Ти постійно….”, “Ти ніколи…..”. Або ж: “Ти копія своєї мами” – дорікаємо, вкладаючи увесь негативізм у такі порівняння, “Ти точно як твій татуньо…”. Такий стиль спілкування використовуємо й стосовно дітей, докоряючи їм подібністю на когось з батьків, мовляв “Яблуко від яблуні недалеко падає”, “Яка яблуня – такий і плід”, “Яка хата – такий тин, який батько – такий син”.

Категорія: Стосунки у подружжі, Блог Маряни Миколайчук, Поради психолога

 

Динаміка духовного життя

Автор: Maryana Mykolaychuk від 19-03-2016, 21:16, переглянуло: 785

Динаміка духовного життяШановний респонденте, якщо Вам від 25 до 40 років, просимо Вас взяти участь у нашому опитуванні яке стосується проблематики релігійного життя осіб в сучасних умовах. Сподіваємося на щирі відповіді. Це опитування є анонімним. Його результати будуть використані в узагальненому вигляді в наукових цілях та можуть допомогти в пошуках оптимальних шляхів розв’язання релігійних криз (релігійна криза ̶ це прикрий стан внутрішньої напруги, який пов'язаний з розладом дотеперішнього релігійного життя та можливістю змін в сфері особистої релігійності. Вона може мати різні причини, та прояви, наприклад релігійне збайдужіння, занедбання, гнів на Бога, тощо)

Категорія: Християнські психологи » Блог Маряни Миколайчук

 

ПСИХОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В АГРЕСИВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Автор: Maryana Mykolaychuk від 16-03-2016, 00:09, переглянуло: 1198

ПСИХОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В АГРЕСИВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Середовище, в якому ростуть і розвиваються наші діти сьогодні щораз більше набуває ознак небезпечного, агресивного. І йдеться тут не лише про об'єктивну агресію: війна, насильство, знущання, а й про занедбання основних психоемоційних потреб дітей, необхідних для їх гармонійного розвитку і міцного психічного здоров'я.
Часто таке занедбання стається через психологічну необізнаність батьків, але частіше через психічну дисгармонію, нездатність дорослих ефективно покерувати власними емоційними станами, транслювати дітям те, що формує почуття стабільності і безпеки, довіри і прихильності...

Категорія: Виховання дітей, Блог Маряни Миколайчук, Поради психолога

 

СУЧАСНИЙ СТАН ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я МОЛОДІ

Автор: Maryana Mykolaychuk від 15-03-2016, 23:36, переглянуло: 1949

СУЧАСНИЙ СТАН ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я МОЛОДІ

Стан психічного здоров’я студентської молоді в Україні заслуговує особливої уваги. Згідно даних статистичних досліджень, сучасне населення України переживає зростання психогенних хвороб і функціональних нервово-психічних порушень на стресогенній основі. Це - відповідь невпинному зростанню темпів життя, життєвих вимог, продиктованих, породженим сучасністю образом успішної людини, поряд з соціально-економічною нестабільністю та незахищеністю...

Категорія: Виховання дітей, Оаза Молоді, Блог Маряни Миколайчук, Поради психолога

 

Християнські цінності як ресурс при опрацюванні та інтеграції травматичної пам'яті

Автор: Maryana Mykolaychuk від 15-03-2016, 23:29, переглянуло: 1012

Християнські цінності як ресурс при опрацюванні та інтеграції  травматичної пам'яті
Психотравматичні події – на жаль неуникна та неконтрольована реальність людського життя, яка може включати скривдження, насильство, аварії, катастрофи і відображається у загрозі цілісності особистості, порушенні безпеки.


У статті здійснено огляд наукових досліджень щодо ефективності терапевтичних втручань при наслідках психотравмуючих подій. Окреслено критерії психотерапевтичної допомоги орієнтованої на християнські цінності та описано шляхи та інструменти її втілення. Теоретично обґрунтовано, що ціннісноорієнтовані техніки сприяють переосмисленню наданих значень та дисфукнційних переконань в наративі травми, а відтак процесуалізації та інтеграції травматичної пам’яті.

Категорія: Блог Маряни Миколайчук, Поради психолога

 

ПЕРЕЖИВАННЯ ПОСТУ В СІМ'Ї

Автор: Maryana Mykolaychuk від 15-03-2016, 15:25, переглянуло: 842

ПЕРЕЖИВАННЯ ПОСТУ В СІМ'ЇЩо робити, коли у сім'ї є розбіжності у формі переживання посту? Люди одружуються. Кожен із подругів приносить у новостворену сім'ю традиції щодо посту зі своїх родин. Чи можуть через “зустріч” цих традицій можуть виникати конфлікти?

Важливо у подружньому діалозі їх співставляти (традиції, розбіжності), обговорювати їх важливість для кожного: що б кожен волів би зберегти, а чим поступитися. Добре, якщо б це відбувалось ще до шлюбу.

Категорія: Пізнай свій обряд, Блог Маряни Миколайчук

 

Усі маємо право на помилку

Автор: Maryana Mykolaychuk від 15-03-2016, 15:13, переглянуло: 948

Усі маємо право на помилкуЯк жити з відчуттям провини?
Як прийняти пробачення від того, кого дуже скривдив, як попросити пробачення у того, кого вже ніколи не побачиш у цьому житті?
Як, на кінець, простити самому собі?
А що, якщо це стосується ось таких ситуацій...

Категорія: Блог Маряни Миколайчук, Поради психолога

 

Священик, психолог чи цілитель? До кого звернутися за допомогою? -

Автор: Maryana Mykolaychuk від 12-03-2016, 21:31, переглянуло: 853

Священик, психолог чи цілитель? До кого звернутися за допомогою? - «Соціальний дискурс в сфері пошуку психологічної допомоги: фахівці-психологи, духовні особи, або цілителі?"
Хто користується найбільшою довірою?
До кого частіше звертаються люди?
Лекція конференції "Християнська психологія: труднощі та перспективи".
Маряна Миколайчук.

Категорія: Блог Маряни Миколайчук, Поради психолога