Сортувати новини за: датою новини | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою

Молитва на вервиці - єднає Захід і Схід.

Автор: Andrej_PSS від 12-10-2017, 17:00, переглянуло: 5957

Молитва на вервиці - єднає Захід і Схід.Молитва на вервиці - єднає Захід і Схід.
Нещодавно мені довелось почути досить не приємне висловлення, що молитва на вервиці є лише Західною традиційною практикою, а на Сході такого ніколи не було, бо тут панувала завжди “Ісусова молитва”. Це дещо мене обурило, і дало поштовхи полинути в глибоку історію нашого народу і культури, а оскільки УГКЦ є Східною віткою Вселенської Церкви, що тісно зв'язана з Візантійським обрядом і традиціями, тому змушений був перевірити майже всі Східні впливи на нашу Церкву.

Категорія: Молитва, Блог о.Андрея Павлишина

 
 

Прочитай ікону Різдва Христового!

Автор: Andrej_PSS від 5-01-2017, 21:11, переглянуло: 2141

Прочитай ікону Різдва Христового!Дуже швидко вже у наші двері постукає празник Різдва Христового, про яке нам розповідають два Євангелисти Матей (1:18-25), і Лука (2:4-20). Про Різдво Ісуса Христа нам розповідає також і апокрифічні Євангелії Псевдо-Матей і Протоєвангелії Якова. На основі цих євангелій і повстає перед нами вся історична дія народження Христа, що здавна відображається в наших церквах на іконах. Ми бачимо ці події на іконі на тетраподі, на стінописі й іконостасі, але постає одне важливе запитання: чи ми розуміємо ці фарбою писані твори мистецтва. Кожна ікона пишеться, тобто вписується фарбами те, що написане в Святому Писанні. Тому, пропоную розглянути сьогодень ікону Різдва Ісуса Христа, щоб прочитати ці ікони.
На іконі ніколи немає зайвого, але багато символічного, дещо таємничого, як і саме Різдво – Воплочення. Коли поглянемо на ікону Різдва, то в самому центрі побачимо Пречисту Матір з Богодитям, де Марія є найбільша за розміром, навколо інші постаті, що оточують народженого Христа.
Звернемо свою увагу на Богородицю, що лежить на червоній подушці, що сягає з ніг до голови, бурячковий мафорій (одяг Марії). Вона - центр ікони, і це не випадково: саме від Пречистої сталося Боговтілення, через Неї в народженні з'єднуються Божественна і людська природа[1].(див. продовження)

Категорія: Пізнай свій обряд, Блог о.Андрея Павлишина

 

Давні рецепти лікарських трав - поради монахів

Автор: Andrej_PSS від 15-12-2016, 15:52, переглянуло: 2029

Давні рецепти лікарських трав - поради монахів Використання лікарських трав у монастирях.
Ці рецепти не є чиїмось конкретним надбанням, але спадщиною багатьох поколінь...

Категорія: Будьте здорові, Блог о.Андрея Павлишина

 

довіра

Автор: Andrej_PSS від 25-09-2016, 11:21, переглянуло: 742

довіра

Категорія: Блоги » Блог о.Андрея Павлишина

 

молитва до мит. А. Шептицького

Автор: Andrej_PSS від 14-07-2016, 22:06, переглянуло: 1060

Якщо ти, всім серцем вболіваєш і молиш Бога за свій край, то Бог не лишиться байдужим до твоєї Батьківщини, але вклади в молитву все своє серце.
© ієрм.Андрей Палишин,ЧСВВ.
молитва до мит. А. Шептицькогомузика і виконання братів Крехівського монастиря:2016.

Категорія: Блоги » Блог о.Андрея Павлишина

 
 

Тайна Halloween - що за свято?

Автор: Andrej_PSS від 22-10-2015, 12:06, переглянуло: 7238

Тайна Halloween - що за свято?
В даний час на Українські терена все більше і більше входить «свято» Halloween. Однак далеко не всім відомо, що він із себе представляє, яке його походження і сутність і чому він суперечить вченню Церкви.

Категорія: Блог о.Андрея Павлишина, Окультизм, магія, забобони

 

Символіка Св. Таїнства Подружжя

Автор: Andrej_PSS від 3-08-2015, 13:17, переглянуло: 3692

Символіка Св. Таїнства ПодружжяЗначення і порядок символіки Заручин
Послідовність і пояснення символів обряду вінчання.

Категорія: Літургія, Пізнай свій обряд, Блог о.Андрея Павлишина

 

Дещо, про історію та послідовність Св. Тайни Подружжя.

Автор: Andrej_PSS від 3-08-2015, 13:15, переглянуло: 2845

Дещо, про історію та послідовність Св. Тайни Подружжя.Якщо подивитись на людство, то можна зауважити, що приходить час коли двоє молодих людей творять одне ціле – сім´ю, родину. «Тайна ся велика; я говорю про відношення до Христа і Церкви» (Мт. 5:32), так важливо дивиться апостол на цей союз, а далі знаходимо у 5-й главі Послання до Ефесян: і чоловік і жінка можуть і повинні преобразувати свій «союз» в реальне Царство Боже.
Визнання людиною – «образу і подоби Божої» - це найперше не обмеження, а божественне по своїй природі, вільне і творче направлення до абсолютного Добра, до вищої форми Любов´ї, бо і Бог любить людину. Для християнина Бог не є відволікаюча ідея, а Особистість з якою можна зустрітись: «Я є в Отці Моєму, а ви в Мені, а Я у вас»(Ів. 14:20) .

Категорія: Літургія, Пізнай свій обряд, Блог о.Андрея Павлишина

 
Назад Вперед